Anlık Web Sitesi Trafiği: Web Sitenize Trafiği Artırmanın 9 Kanıtlı Yolu

Olumsuz SEO ile Nasıl Mücadele Edilir
5 Eylül 2019
İşletmeniz İçin Sosyal Medya Pazarlama Stratejisi
5 Eylül 2019
Tümünü İncele

Anlık Web Sitesi Trafiği: Web Sitenize Trafiği Artırmanın 9 Kanıtlı Yolu

Dijital kitlenizi artırmaya mı çalışıyorsunuz? Bu harika bir plan! Çünkü internet müşterilerin işinizi kolayca bulmalarına yardımcı oluyor.

Ne yazık ki, internetin de çok fazla rekabeti var. Ve birçok Google sıralama faktörüyle, en iyi arama sonuçlarını elde etmek için tüm kriterleri yerine getirmek zor olabilir.

Dijital varlığınızı iyileştirmenin en iyi ve en kolay yollarından biri, çevrimiçi trafiğinizi arttırmaktır. Yalnızca arama motorunuzun sıralaması değil, satışlarınız da artacaktır.

Anında web sitesi trafiğine ihtiyacınız varsa, bu 9 kolay yöntemle web trafiğinizi artırın.

1. Sosyal Medyayı Kullanmak

Sosyal medya ve web sitesi pazarlaması el ele gider. Genel web sitesi trafiğinizi artırmaya çalışıyorsanız veya bir açılış sayfasını tanıtmaya çalışıyorsanız, sosyal medya takipçilerinizi web sitenizi ziyaret etmeye ikna edin.

Daha iyi sonuçlar için, bir görüntü kullanın. Örneğin, sınırlı sayıda ürün piyasaya sürüyorsanız, ürünü satın almak için açıklama ve web sitesi bağlantısını içeren ürünün bir görüntüsünü ekleyin.

Sosyal medya, blogunuzu, satış sonrası ve web sitenize gelen trafiği artırmaya yardımcı olacak diğer teknikleri tanıtmak için de harika bir yerdir.

2. Reklam Verin

Organik arama sonuçlarının sıralandığı dijital dünyamızda bile, reklamcılık hala etkili bir stratejidir. Sonuçlarınız, özellikle reklamcılık ücretlerinizi bir arama terimine koyduğunuzda, arama sonuçlarında önce görünecektir.

Reklam, daha önce ulaşamadığınız müşterileri çekmenize yardımcı olur.

Ayrıca diğer web sitelerinde görünen reklamlara, YouTube ve Facebook videolarında görüntülenen video reklamlara ve sosyal medya reklamlarına da yatırım yapabilirsiniz.

Ancak, bir reklam planına sahip olmak ve bir bütçe belirlemek iyidir. Reklamcılık pahalı olabilir ve strateji olmadan sonuçları göremezsiniz.

3. Harika Blog ve Ürün Başlıkları yazın

Başlık ve başlık, insanları web sitenizi tıklatacak olan şeydir. Örneğin blog yazmaya bakalım. İnsanların% 80’i başlığınızı okuyacaktır, ancak bu okuyucuların yalnızca% 20’si aslında makaleyi okumayı bitirecektir.

En iyi manşeti yazmanın anlamı nedir? Gizli bir formül yok. En iyi hareket yolu, birkaçını yazmak ve hangisinin en çok dikkat çektiğine karar vermektir.

Başlığınızın anahtar kelime açısından zengin olması da önemlidir. Rekabetin az olduğu ve zorluk çekmeyen etkileyici arama trafiği olan bir anahtar kelime bulmak için farklı anahtar kelime araçlarını kullanın.

4. İçeriğinizi Karıştırın

Her ay öyle görünüyor ki, farklı içerik uzunluklarının daha iyi sıralandığını gösteren yeni bir çalışma var. Dürüst olmak gerekirse, çoğu web sitesi içeriği karıştırmaktan yararlanır. Kısa form açıklamaları için uzun biçimli bloglar yayınlayın.

Bu neden etkilidir? Farklı web sitesi ziyaretçileri çekmek istersiniz. Bazıları satın almadan önce kendilerini eğitmek, bazıları ise sadece ürün sayfasına ulaşmak istiyor.

Diğer içerik biçimlerini de eklemelisiniz. Harika örnekler arasında, sektördeki infographics, video ve hatta istatistikler bulunur.

5. Uzun Kuyruklu Anahtar Kelimeler Kullanın

Bazı tek kelimeli anahtar kelimeler hala sıralanırken, uzun kuyruklu anahtar kelimeler en iyi sırada yer almaktadır. Bunlar bir cümle veya cümle içerir. Örneğin, örnek olarak “başlık” kullanmak yerine, “akılda kalıcı başlık örnekleri” gibi uzun kuyruklu bir anahtar kelime kullanın.

Uzun kuyruklu anahtar kelimeler neden tek kelimeli anahtar kelimelerden daha iyidir? İki ana sebep var:

Uzun kuyruklu anahtar kelimeler, genellikle düşük rekabet, ancak büyük trafik ve

Çoğu kullanıcı, özellikle sesli arama çok yaygın hale geldiğinde, cümleleri veya cümleleri arar.

Diğer tüm anahtar kelimelerle olduğu gibi, sıralamak için kullandığınız anahtar kelimelerin de olmasını sağlayın. Bu, Google aramalarına hükmetme şansınızı artırır.

6. Sayfada SEO Uygulaması

Sayfada SEO, web sitenizin Google aramalarında yer almasını sağlamak için web sitenizde yaptığınız her şeyi kapsar. Tüm içeriklerde yüksek rütbeli anahtar kelimeler kullanın. Web tasarımınızın modern ve web sitenizin hızlı yüklendiğinden emin olun.

Tüm içerik için kullanmanız gereken başka faktörler de var. Bu, tüm içerik için bir meta başlığı, açıklaması ve meta etiketleri eklemeyi içerir. Resmin alt metnini ekleyin. İç ve dış bağlantı kullanın. Bağlantıdan bahsetmişken…

7. Misafir Bloglama kullanın

Blogunuzun Google’da sıralanmasının yollarından biri, başka bloglara bağlantılarınızı sağlayarak blogunuza harici olarak bağlanmalarını sağlamaktır.

Google bu blogu taradığında ve URL’nizi gördüğünde, Google’a etkili bir web sitesi olduğunuzu söyler ve içeriğinizi daha iyi sıralarlar.

Buna ek olarak, bir konuk blogu olmak için blogunuzu açabilirsiniz. Blogunuza dış bağlantılar eklediğiniz için Google nişinizi daha iyi anlayacak ve web sitenizi benzer web siteleri arasında nasıl sıralayacağınızı bilecektir.

8. Ama Aynı zamanda Dahili Olarak Bağlayın

Dahili bağlantı, içeriğinizdeki kendi bağlantılarınızı içerir.

Örneğin, ticari kurslar sattığınızı ve ticari kurslar hakkında bir blog yazdığınızı varsayalım.

Blogdaki servis sayfanıza link verin. Okuyucularınız zaten işletme kurslarıyla ilgilendiğinden, daha fazla bilgi için blogunuzda bulunan bağlantıları tıklayabilirler.

Bu işlem daha fazla trafik oluşturmanıza yardımcı olur; Google aynı kullanıcının birkaç farklı web sitesi sayfasında olduğunu fark edecek ve Google web sitenizi daha üst sıralarda tutacaktır.

Dahili bağlantı aynı zamanda Google’ın web sitenizi daha iyi tanımasına ve web sitenizi nasıl sıralayacağınıza yardımcı olur.

9. Dijital Pazarlama Dış Kaynak Kullanımı

Tüm bu taktikleri denediyseniz ve hala sonuç göremiyorsanız, dijital pazarlamanızı dış kaynaklara sokmanın zamanı gelmiş olabilir. Dijital bir pazarlama firmasını dış kaynak olarak kullandığınızda, sektördeki en iyilerle çalışıyorsunuz.

SEO, PPC ve sosyal medya pazarlaması gibi stratejiler alabilir ve sıralamanızı sağlamak için bilgilerini uygulayabilirler.

Tüm stratejilerde uzmanlaşan dijital pazarlama şirketleri için, web sitenizin trafiği her düzeyde gelişebilir. Veya, bir niş kitle için bir uzmanlık veya niş pazarlama firması bulabilirsiniz.

Anında Web Sitesi Trafiği Alma Zamanı!

Anlık web sitesi trafiğini almak imkansız değildir. Sadece birkaç pazarlama stratejisi, biraz bilgi ve sıkı çalışma gerektirir. Diğer her şey başarısız olursa, pazarlamayı web sitenizi başka bir düzeye taşıyabilecek bir firmaya dış kaynak olarak kullanabilirsiniz.

Daha fazla iş tavsiyesine mi ihtiyacınız var? Birçok işletme ve pazarlamayı kapsayan bloglarımıza göz atmaya devam edin .