Arama Motoru Optimizasyonu

Neden SEO Danışmanlığı
23 Nisan 2014
seo danışmanlık hizmetleri
23 Nisan 2014
Tümünü İncele

Arama Motoru Optimizasyonu

Arama Motoru Optimizasyonu, doğal arama sonuçlarında web sitenizin üst sıralarda yer almasına yönelik yapılan hizmetler bütünüdür. Doğal arama sonuçlarında üst sıralarda yer almak isteyen markaların tercih ettiği Arama Motoru Optimizasyonu, mevcut web sitenize yapılacak teknik ve yazınsal değişikliklerle ve online tanıtım çalışmaları ile gerçekleştirilir.

Başlangıç aşamasından çalışma sonuna kadar tüm Arama Motoru Optimizasyon süreci, SEM tarafından, Türkçe anahtar kelimelere uyumlu olarak geliştirilen yönetim paneli üzerinden, online ve şeffaf olarak takip edilebilir. Doğal arama sonuçlarındaki mevcut durumunuza, anahtar kelime sıralama değişikliklerine ve rakip analizlerine her an ulaşabilirsiniz.

Sitenizin adresini bilen binlerce kişi tarafından ziyaretçi akınına uğruyor olabilirsiniz. Peki ya sitenizin adresini bilmeyen milyonlarca kişiyi göz ardı mı edeceksiniz? Bu hızlı başlangıç kılavuzu niteliğindeki yazımızda, arama motoru optimizasyonunun temellerini öğrenecek, sayfanızın arama motoru sonuç sayfalarındaki sıralamasını arttırmak için dikkat edilmesi gereken püf noktalarını bulacaksınız.

Başlamadan önce belirtmemiz gereken bir nokta var ki hiçbir SEO tekniği sizi bir gecede zirveye çıkarmaz. Arama motorlarında üst sıralarda SEO aracılığı ile yer almak uzun ve dikkat gerektiren bir süreçtir. Kesinlikle yılmayın ve çok daha önemlisi, black hat SEO teknikleri adı verilen ve arama motorlarının kısa süre içerisinde fark edebildikleri SEO hilelerine başvurmayın. Bu teknikler size kısa süre içerisinde pozitif getiri sağlasalar da, bir süre sonra arama motorları bunu fark edecek ve sitenizi veritabanlarından kaldıracaklardır. Bunu istemezsiniz, öyle değil mi? Sakin olun, ağırdan alın, dürüst olun ve sonuç almayı bekleyin.

Arama motoru danışmanlık hizmeti aşağıdakileri içerir:

Anahtar kelime incelemesi
Rakip analizi
Mevcut durum analizi
Teknik analiz
İçerik analizi
Değişiklik önerileri
Online tanıtım önerileri