Arama nedir?

Google Akademik’i Kullanma
4 Eylül 2019
Arama motoru nedir?
4 Eylül 2019
Tümünü İncele

Arama nedir?

Bazen olarak anılacaktır aramak , bir arama bir işlev veya bulma sürecidir harfleri , kelimeleri , dosyaları , web sayfalarını veya diğer verileri . Birçok işletim sistemi, yazılım programı ve web sitesi, verileri bulmak için bir arama veya bulma özelliği içerir. Örneğin, Bilgisayar Umut için arama kutusu , sayfalarımızın her birinin üstünde ve altındadır. İnternetteyken, İnternet’teki web sayfalarında arama yapmak için bir arama motoru kullanırsınız.

Arama ve bulma arasındaki fark nedir?

Geçerli belge veya web sayfasında metin bulmak için çalışırken Genel olarak konuşursak, bu adı verilir find . Ancak, birden fazla belgede veya sayfada metin aramak istiyorsanız, arama olarak bilinir .

Arama veya bulma seçenekleri, bilgi veya dosyaları bulmayı kolaylaştıran ek seçenekler içerir. Bu seçeneklerden bazılarını aşağıda listeledik. Lütfen bu seçeneklerin tüm programlar için geçerli olabileceğini veya mümkün olmayabileceğini unutmayın.

  1. Birçok işletim sistemindeki bir dosyayı ararken joker karakterleri kullanın . Örneğin, test araması . * , Dosya adında “test” ile başlayan herhangi bir dosya için sonuçları döndürür. Örneğimizde, sonuçlar “test edilmiş”, “testler” ve “testler” içerebilir.
  2. Arama gruplandırmasını kullanın. Örneğin, “arama örneği” gibi tırnak içindeki herhangi bir metin , “arama örneği” kelimelerini içeren ancak yanlarında “arama” veya “örnek” kelimelerini içermeyen herhangi bir şey bulur. Başka bir gruplama örneği, arama + örneği gibi, metin arasında ‘+’ kullanıyor .
  3. Çoğu çevrimiçi aramada, bir kelimeden önce ‘-‘ işaretini ekleyerek metni aramanızın dışında tutabilirsiniz. Örneğin, bilgisayar yardımı ücretli “bilgisayar yardımı” kelimelerini içeren bir şey arar ancak yalnızca “ücretli” kelimesini içermeyen sayfaların sonuçlarını gösterir.

Arama sembolü nedir?

Web sayfaları ve yazılım programları, arama özelliğini temsil etmek için büyüteç sembolünü kullanır. Örneğin, bazı web sayfalarında, metin kutusundaki herhangi bir öğeyi açmak için basılabilen bir düğmenin yanında bir metin kutusu bulabilirsiniz .