Birisi için Geçerli Bir Adres Nasıl Bulunur? Stalk

Google Yeniden Pazarlama Nedir ve Neden Bu Kadar Güçlü?
9 Eylül 2019
Google Görselle Nasıl Arama Yapılır
12 Eylül 2019
Tümünü İncele

Birisi için Geçerli Bir Adres Nasıl Bulunur? Stalk

Bu atomsistem.com size bir kişinin mevcut adresini nasıl belirleyeceğinizi öğretir. Ücretsiz WhitePages araması, WhitePages dizininde listeleniyorsa, size bir kişinin en güncel adresini gösterebilir, ayrıca çeşitli arama motorlarını kullanmak bir kişinin bulunduğu yeri yaklaşık olarak belirlemenize yardımcı olabilir. Bir kişinin yakın zamanda taşınması durumunda bulduğunuz adresin güncel olmayabileceğini ve kişinin adresini taciz etmek için kullanmasının veya göstermesinin yasadışı olduğunu unutmayın.

1.Yöntem WhitePages

1 WhitePages’i açın. Bilgisayarınızın web tarayıcısında https://www.whitepages.com/ adresine gidin . WhitePages, insanlar hakkında hem ücretsiz hem de ücretli bilgiler içeren bir dizindir; Eğer birisi WhitePages dizinindeyse, bilinen son adresi ücretsiz olarak dahil edilecektir. [1]
 • WhitePages, Amerika Birleşik Devletleri dışındaki yerler için çalışmaz.
2 İsim girin. Sayfanın ortasındaki en soldaki metin kutusuna, aramak istediğiniz kişinin adını ve soyadını yazın.
3. Bir yer ekleyin. Kişinin posta kodunu veya şehir adını, sayfanın ortasındaki en sağdaki metin kutusuna yazın.
4. “Ara” yı tıklayın Macspotlight.png başlıklı resim simgesi. Sayfanın ortasındaki her iki metin kutusunun da sağındadır. Bunu yapmak, kişi için WhitePages’i arayacaktır.

5. Kişiyi seçin. Bir adres bulmak istediğiniz kişinin adının sağındaki Ayrıntıları Görüntüle’yi tıklayın .

 • Aradığınız kişi için bir sonuç görmüyorsanız, farklı bir şehir veya ZIP kodu deneyebilirsiniz.

6. Kişinin adresini gözden geçirin. “GÜNCEL ADRES” bölümünde, listelenen adrese bakın. Bu kişi için mevcut olan en son kayıt.

2. Yöntem Diğer Arama Motorlarını Kullanma

TruePeopleSearch’ü deneyin. Bu arama motoru neredeyse size WhitePages ile aynı şekilde çalışır ve ek olarak size bilinen kişilerin ortaklarının bir listesini sunma bonusunu verir; bu, kişiyle birlikte yaşayabilecek birini bulmayı kolaylaştırır. [2]

 • Https://www.truepeoplesearch.com/ adresine gidin.
 • Metin kutularına kişinin adını ve şehrini yazın.
 • “Ara” büyüteç simgesini tıklayın.
 • Bir kişinin adının sağındaki Tüm Ayrıntıları Görüntüle’yi tıklayın .

Google kullan. Google’da taranacak çok fazla bilgi var, ancak aşağıdakileri yaparak arama sonuçlarınızı daraltabilirsiniz: [3]

 • Https://www.google.com.tr/ adresine gidin.
 • Kişinizin adını tırnak içinde (örneğin "John Smith"), ardından tırnak içinde “adres” yazınız.
  • Bulundukları şehri, eyaleti ve / veya ülkesini biliyorsanız, bunu tırnak işaretleri olmadan da yazın.
 • Tuşuna basın  Enter.
 • Sonuçları gözden geçirin.

Facebook kullanmayı deneyin. Çok az sayıda Facebook kullanıcısı adresini Facebook’ta yayınlarken, genellikle Facebook profil ayrıntılarını görüntüleyerek birinin şehrini veya ikamet ettiği ülkeyi daraltabilirsiniz. [4]

 • Kişi düzenli olarak kahvehane veya restoran gibi bir yeri kontrol ederse, bu bilgiyi Facebook’ta gönderebilir. Yine, bu onların tam adresini bulmanıza yardımcı olmaz, ancak büyük olasılıkla konumuyla aynı kasabada yaşadıkları için konumlarını daraltacaktır.
 • Diğer sosyal medya servislerini kullanıyorlarsa, mevcut genel konumlarını doğrulamak için diğer sosyal medyalarını kullanabilirsiniz.

3. Yöntem Genel Yöntemleri Kullanma

 1. Ne arayacağınızı anlayın. İnternetteki çoğu insan hakkında, çoğu ilgili kişi tarafından oraya yerleştirilen birçok ücretsiz bilgi var. Bir kişinin adresini bulmak istiyorsanız, genel konumlarını (örneğin bir şehir) tespit edebilir ve oradan geriye doğru çalışabilirsiniz.
  • Bu, bağlamın takdir edilmesini gerektirir. Örneğin, kişinin sık seyahat ettiği bir yere bakıyorsanız, o yere nispeten yakın yaşadıklarını görebilirsiniz.
 2. Genel konumlarını tespit etmeye çalışın. Geçerli konumlarını belirli bir şehirde olduğunu gösteren üç (veya daha fazla) kaynak bulabilirseniz, şu an için o şehirde olduklarını varsayabilirsiniz. Bunu bilmek aramanızı daraltacaktır.
  • Sosyal medya, bu bilgileri belirlemenin en kolay yoludur, çünkü çoğu sosyal medya servisi mevcut şehrinizi ve eyaletinizi (ya da ülkenizi) varsayılan olarak halka açık hale getirir.
  • Ayrıca, kişi hakkında ek bilgi bulabilecek olup olmadığını görmek için mezuniyet kayıtlarını, haber makalelerini ve diğer kamu kayıtlarını da kontrol edebilirsiniz.
 3. Sosyal medya etkinliklerini görüntüleyin. Birinin ortak etkinliklerini Facebook ve Twitter gibi sosyal medya sitelerinde görüntülemekten çok şey öğrenebilirsiniz. Aşağıdakilerden herhangi birinin örneklerini arayın:
  • Sık sık yemek yedikleri veya ziyaret ettikleri yerlere girişler
  • Diğer sosyal medya kullanıcıları ile ilişkiler (özellikle karşılıklı arkadaşlar)
  • Konum etiketleme (Instagram’da ortak), özellikle evlerinin yakınındayken
  • Meslek veya iş geçmişi
 4. LinkedIn. Eğer kişiyi LinkedIn’de bulabilirseniz, büyük olasılıkla nereden mezun olduklarını, şu anda bir yaşam için neler yaptıklarını ve nerede çalıştıklarını öğrenebilirsiniz. Bu bilgiler genel konumlarını doğrular ve hatta şehrin hangi bölgesinde (örneğin hangi mahallede) yaşadığını belirlemenize yardımcı olabilir. [5]
 5. Karşılıklı bir tanıdıkla konuşun. Adresini bulmaya çalıştığınız kişiyi sık sık ziyaret eden birini tanıyorsanız, o anda nerede bulunduğunu belirlemek için o kişiyle konuşabilirsiniz.
  • Kişinin adresine yol tarifi almak için sizinle birlikte bulmak istediğiniz kişiyi ziyaret etmek isteyip istemediklerini bile sorabilirsiniz.
  • Genel olarak, kişinin nerede yaşadığını doğrudan sormaktan kaçınmak istersiniz. Kişinin mahallesini belirlemek ve oradan aşağı inmek, sohbete yaklaşmanın daha az ürpertici bir yoludur.
 6. Kişiyle nötr bir yerde buluşmayı deneyin. Bir kişinin adresini kesinlikle bulamıyorsanız ancak nerede çalıştıklarını veya nerede yemek yediklerini biliyorsanız, geldiklerinde bunlarla karşılaşmak için konumun yakınında takılmayı deneyebilirsiniz. Bunun son başvurunuz olması gerektiğini ve yalnızca siz ve tanışmak istediğiniz kişinin iyi koşullarda olması durumunda göz önünde bulundurulması gerektiğini unutmayın.
  • Birini takip etmek veya taciz etmek için bu yöntemi kullanmak yasa dışıdır ve cezai işlemlere veya başka sonuçlara neden olabilir.
  • Açıkça izniniz olmadan birini evine kadar takip etmeyin.