Buzzsumo Nedir? Ve Nasıl Kullanırım?

HTML, CSS: Büyük ve Küçük Harf Dönüştürme
4 Eylül 2019
Dijital Pazarlamada SEO
5 Eylül 2019
Tümünü İncele

Buzzsumo Nedir? Ve Nasıl Kullanırım?

En iyi içerik fikirleri için araçlara mı ihtiyacınız var?

Rakiplerin başarısından öğrenmek ister misiniz?

İçerik pazarlaması, büyük veya küçük işletmelerin tanıtımına yardımcı olmanın en iyi yollarından biri olduğunu kanıtlamıştır. Hızlı bir tanım için, şirketinizin web sitesinde, genellikle blog aracılığıyla tutarlı bir şekilde, kaynak bakımından zengin ve faydalı bilgiler sağlar. Sektörünüzle ilgili daha fazla kaynak sağladığı için web sörfçülerinin arayabileceği ve böylece web sitenizi, şirketinizi ve sonuçta ürünlerinizi keşfedebilecekleri için yardımcı olur.

Ancak sorun, bir blog veya web sitesini herhangi bir şeyle ve her şeyle dolduramaz ve potansiyel müşteriler getirmesini beklememenizdir. GerekHedef kitlenize uygun ve aynı zamanda en çok talep edilen soruları cevaplayan en iyi içeriği planlayın ve seçin. Mantıklı, çünkü hiç kimsenin aradığı iyi içerik değerli değildir, ancak çevrimiçi aramalarda talep edilen kaliteli kaynak içeriğine sahip olmak altındır! Neyin işe yaradığını bilmek her zaman kolay olmamıştı, ancak Buzzsumo.com adlı bir sitenin yardımı ile daha kolay olabilir.

Buzzsumo Nedir?

Buzzsumo, herhangi bir kullanıcının konuya veya web sitesinde hangi içeriğin popüler olduğunu bulmasını sağlayan güçlü bir çevrimiçi araçtır.

İnsanların bilmek istedikleri içeriği sağlamak için, neyin popüler olduğunu bilmeniz gerekir. İnsanların neden bahsettiğini ve endişelerinin ve gereksinimlerinin ne olduğunu bulmak için çeşitli sosyal siteleri taramak saatler alabilir. Belirli arama kriterleri girebilme, içeriği analiz edebilme ve bölgenizde zaten neyin işe yaradığını bulabilmeniz, pazarlamacınızı netleştirmek ve size yön vermek için paha biçilemez olabilir. Buzzsumo bu araçtır.

Buzzsumo İşiniz için Ne Yapabilir?

İçerik Trendleri

İnsanlar ne hakkında konuşuyor? Birden fazla sosyal sitede arama yapan Buzzsumo, hangi konuların en çok ilgi gördüğüne dair bilgi toplar. Bazı konuların tartışıldığı ve bu konulara ne kadar dikkat edildiğini analiz eder.

Etkileyici Bilgisi

Başkalarının en çok dinlediği insanlar kim? Yayınlarında kim daha fazla sosyal medya paylaşıyor? Halkın dikkatini ve güvenini kimin bildiğini bilmek, kimlerin takip etmesi ve tarafına geçmeniz gerektiğine dair bir fikir verebilir.

Uyarılar

Buzzsumo, anahtar kelime uyarıları ayarlamanıza izin verir; böylece içerik yayınlandığında veya güncellendiğinde güncellenir. Kimin ve nereye gönderdiğini bilmeniz mümkün. Bu, kendi pazarlama çabalarınızla ilgili olarak bir sonraki adımınızın ne olduğunu bilmenize olanak tanıyor.

Rakip analizi

Rakiplerinizin ne yaptığını ve neyin işe yarayıp yaramadığını bilmek, size yardımcı olmak için uzun bir yol kat ediyor. Çok etkili olmayan şeylerden kaçınmanıza yardımcı olur ve size en iyi neyin işe yaradığını ve rakiplerle karşılaştırıldığında nerede durduğunuzu anlamanızı sağlar.

Bu, Buzzsumo’nun yapabileceklerinin temelleri. Her şey size zaman kazandırmak, başarınızı artırmak ve içerik pazarlamanızın her adımını planlamanıza yardımcı olmak için azalıyor. Bir şeyleri planladıktan ve uygulamaya koyduktan sonra, çabalarınızı analiz ederek size süreci ayarlama imkanı sunar.

Buzzsumo Kullanmanın En İyi Yolu Nedir?

Herhangi bir sistemde olduğu gibi, Buzzsumo’yu kullanmanın en iyi yolu, içerik pazarlamanızın neresinde olduğunuza ve ne elde etmeyi umduğunuza bağlı olacaktır. Bir örneğe bakalım.

Ray owned a pet grooming business. He had developed a line of all natural grooming products that he wanted to try and market on a greater scale than locally. Using Buzzsumo, he set up keyword alerts for pet grooming and natural pet care. He started to get alerts that showed him who was discussing such topics and joined some of the busier forums and groups. He started a blog and found topics that related to pet care. Buzzsumo allowed him to see who the influencers were in this area and he worked on creating a relationship with these people, eventually getting them to make guest posts on his blog, and announce it to their followers. This grew his list, giving him more exposure.

Ray’in listesi büyüdükçe, potansiyel müşterisinin en çok istediği ürünleri bulmak için Buzzsumo’yu kullandı. En yakın rakibine baktı ve ondan daha fazla trafik yaşadığını görebildi. Ray, bu yarışmacının ne yaptığını farklı şekilde analiz ederek, yarışmacının farklı bir şekilde ne yaptığını görebildi ve bu onun kendi kampanyasını düzenlemesine yardımcı oldu.

Çevrimiçi olarak tüketicilere ulaşılabilir ve ulaşılabilir olması sayesinde, doğal evcil hayvan bakım alanının, insanların istediği şeyden yoksun olduğunu öğrendi. Bu, tekliflerini genişletmesine ve dolayısıyla ilgisini arttırmasına yardımcı oldu.

Yani bu güçlü bir araca hızlı bir bakış! Buzzsumo’nun hem sağlam ücretsiz bir sürümü hem de daha büyük işletmeler için ücretli planları var. Ücretsiz plan kesinlikle düzenli olarak kontrol etmek ve kullanmak için bir şeydir.