Dijital Pazarlamada SEO

Buzzsumo Nedir? Ve Nasıl Kullanırım?
5 Eylül 2019
Web Sitenizi Negatif SEO’dan Nasıl Korursunuz?
5 Eylül 2019
Tümünü İncele

Dijital Pazarlamada SEO

Dijital Pazarlamada SEO Nedir ve Neden Önemlidir?

SEO endüstrisinin 2020 yılına kadar 80 milyar dolara çıkarıldığını biliyor muydunuz ? Açıkçası, dijital pazarlamada SEO ciddi bir iştir.
Peki bu mevcut stratejinizi nasıl etkiliyor?
Okuduğuna rağmen, SEO ölü ama bir şey değil. Yukarıdaki rakamın belirttiği gibi, gelişen bir iş. Ve iyi bir sebeple.
En hızlı, en çok satan dijital pazarlama kampanyası bile trafiksiz kalıyor. Ve sağlam bir SEO stratejisi olmadan trafik almazsınız.
Bugün SEO olmadan çevrimiçi rekabet etmeye çalışmak, New York’un Yukarı Doğu Yakası’nda lüks bir butik işletmek ve daha sonra tabela koymak (veya hatta kapıların kilidini açmak) ihmal etmek gibidir.
Sence o mağaza ne kadar sürecek?
SEO olmadan web sitenize trafik yönlendirmek, yönlendiren sayfalar, blog gönderileri, reklamlar ve daha pek çok konuda katı bir yolunuz yoktur. Dijital pazarlamada SEO nedir ve neden buna ihtiyacınız var.

Bu Butik Kapıların Kilidini Aç!

Yukarıdaki kilitli, işaretsiz New York butik analojisini hatırlıyor musunuz? Dijital dünyada, anahtar kelime ve anahtar kelime için optimize edilmemiş bir web sitesinin karşılığıdır.
Şimdi, butiğinizin dışına canlı tabelalar yerleştirmeye ve reklam vermek için birkaç ilan tahtası almaya karar verirseniz ne olur? Ön kapıların kilidini açıp, insanları karşılamak ve içine çekmek için dışarıya bir karşılama koyarsanız ne olur?
Bilmeden önce, kalabalık bir mağazanız ve raflardan uçan envanteriniz var. Bu, arkadaşım, web sitenizi optimize eden şey şuydu: bol trafik ve bol miktarda satış.
Hepsinden iyisi, trafik “nitelikli” çünkü siteniz için optimize edilmiş anahtar kelimelerden birini veya uzun kuyruklu anahtar kelimeleri bulmak için bir arama motoru kullandılar. Hem markanız hem de araştırmacı için bir kazan-kazan.

Rekabeti Kesmek

Tamam, analoji yeterince. Dijital pazarlamada SEO nedir?
Fantezi adına rağmen, arama motoru optimizasyonu (SEO) web sitenizi ve diğer dijital materyalleri bulmayı kolaylaştıracak sanatı ifade eder .
Google’ın kullanıcı dostu müşteri deneyimi konusundaki vurgusundan dolayı, optimize edilmiş bir web sitesinin kategorize edilmesinin karmaşık olmadığını ve taramaya zahmetsiz olduğunu kanıtlaması gerekir.
SEO, dijital pazarlama stratejinizin temel taşıdır. Ürün ve hizmetlerinizle ilgilenen kişilerin markanızı bulmasına yardımcı olur. Şirketinizin hak ettiği dijital ilgiyi kazanmak için rekabeti azaltmanıza olanak tanır.

Başarınızı Ölçün

Ancak optimizasyonun avantajları burada bitmiyor. Web sitenize ve açılış sayfalarınıza gelen trafiğin artmasının yanı sıra, SEO dijital pazarlama kampanyalarınızdaki YG’yi izlemenize yardımcı olabilir.
Bu şekilde, pazarlama açısından ne harcamanız gerektiğini ve harcamak zorunda olmamanız gerektiğini bilirsiniz.
O nasıl çalışır?
Ürün ve hizmetlerinize ulaşmak için gereken yolları izlemenize yardımcı olabilecek çeşitli SEO uygulamaları ve yazılım seçenekleri bulunmaktadır. Müşterilerin bir aramadan satın almaya nasıl geçtiğini anahtar kelimeye kadar size bile bildirebilirler.
Bu bilgi şirketinize ne kadar değerli olurdu? Ve gelecekteki dijital pazarlama çabalarınız?  Artık şirketiniz için bu önemli verileri toplamanıza ve analiz etmenize yardımcı olacak araçlar hakkında daha fazla bilgi edinmek için
SEO planlarını inceleyin.

Marka Farkındalığınızı Artırın

Muhtemelen en az bir (çok fazla olmasa bile) gecede başarı ve ünlülerin You Tubers ya da Instagram etkileyicileri arasındaki hikayesini duymuşsunuzdur. Bu hikayeler genellikle komik veya unutulmaz bir resim veya video ve doğru karma etiketlerle başlar.
Sizden Önce Yumru veya Instagramer bunu biliyorsa, görüntüleri, videoları veya memeleri viral hale gelir. Anlık marka bilinirliği.
Web sitenizdeki anahtar kelimeler veya anahtar ifadeler gibi, karma etiketler, içeriğin sosyal medya kanallarında kolayca sınıflandırılmasını sağlar. Bu şekilde, doğru insanlar doğru içeriği bulur.
Sonra ve ancak o zaman, bu içerik viral olur.
Web sitenizi ve sayfalarınızı optimize etmek, şirketinizin marka bilinirliğini artıracaktır. Sonuç olarak, arama motoru sonuç sayfalarında (SERP’ler) daha üst sıralarda yer alacaksınız. Başka bir deyişle, doğru insanlar içeriğinizi bulacaktır.
SERP’lerde belirli anahtar kelimeler için daha üst sıralarda yer aldığınızda, kullanıcılar markanızı bu terimlerle ilişkilendirmeye başlar. Ve markanızın güvenilirliği metrik skyrockets.
Doğru şekilde yapıldığında, optimizasyon, içeriğinizin ideal demografik içeriğinizde “viral” olmasını sağlar.

Hassas Pazarlama ve Nitelikli İlanlar

Evet, SEO 80 milyar dolarlık bir piyasayı temsil ediyor. Ama bu rakamın seni korkutmasına izin verme. Hala geleneksel pazarlama yöntemlerinden daha uygun maliyetli olduğunu kanıtlıyor.
Niye ya? Çünkü ipuçlarınız nitelikli. Reklam panoları, gazete ilanları, soğuk arama ve hatta bazen e-posta kampanyaları, umursamayan birçok kişiye mesajınızı iletir. Ancak SEO, hizmetlerinizi ve ürünlerinizi arayan kişilerin sizi bulmasını sağlar.
Bu tüketicilerin çoğu, alıcının yolculuğunun sonuna yakın olabilir. Şirketinizi SERP’lerin en üstünde sıralarlarsa, işlerini alırsınız.
Pazarlama çabalarınızdaki herkesi ve herkesi hedeflemek yerine, cerrahi hassasiyetle reklam vermenizi sağlar. Tüketici tabanı ne kadar dar ve tanımlanırsa, sizden satın alma olasılıkları o kadar yüksek olacaktır.

Herkesin Hayatını Kolaylaştırın

Son fakat en az değil, web sitesi optimizasyonu sitenizi kullanımını kolaylaştıracak. Ve bu markanızı büyütmek için çok önemlidir.
Optimizasyon, site mimarinizin yeniden düzenlenmesi ve kullanım kolaylığı için bağlantılar içerir. Bu, sitenizdeki bilgileri bulmayı daha hızlı ve daha faydalı hale getirir. Ayrıca, arama motorlarının en alakalı sayfalarınızı bulmasını kolaylaştırır.
Ve bize güvenin, web sitenizin yüksek oranda gezinilebilir olmasını istiyorsunuz.
Ne de olsa, bir tuğla ve harç dükkanındaki müşterilerin çıkmasını istemezsiniz, çünkü onları arayacak bir çalışan bulamadılar. Sağ?
Peki, müşterilerin web sitenizde kaybolması veya bir görüntünün yüklenmesi için 20 saniye beklemeniz neden sorun değil?
Bunun yerine, web sitenizi dolaşmanın hızlı ve kolay olmasını sağlayın; böylece çevrimiçi satışlarınızı artıracaksınız.

Dijital Pazarlama Konularında SEO

Artık SEO’nun ne olduğu ve neden önemli olduğu konusunda daha iyi bir fikre sahip olduğunuza göre, dijital pazarlamanızı devrim haline getirmeye hazır mısınız?

Dijital pazarlama alanında SEO konusunda daha fazla bilgi edinmek için blogumuza göz atın .