Google Reklam

Google Seo
28 Eylül 2014
Facebook Reklamları
28 Eylül 2014
Tümünü İncele

Google Reklam

Google Reklam : Reklamlarınız için bizimle çalışmaya başladığınız zaman birçok google reklam servisimizden ücretsiz yararlanabilir, ve istediğiniz kadar teknik destek alırsınız.

Google Reklam ile firmamızla yeni başlayan firmalar için hediye ettiğimiz ek bütçelerle maliyet avantajı sağlar, risk almadan daha az ödeyerek daha yüksek google reklam yayınlarına ulaşıp kazanç sağlarsınız.

Hesap optimizasyonu sayesinde google reklam ajansı bütçeniz daha verimli kullanılır, %85′lere varan oranlarda tasarruf yapabilirsiniz.

Google Adwords reklamları ile hedeflediğiniz müşteriler size ulaşsın.

Google Adwords

Reklam Ajansımız da Google reklamları ile tanışın; ürün ve hizmetlerinizi adwords ile saniyeler içinde müşterilerinize duyurun. Google Adwords Ankara firması olarak reklamlarınızın tüm optimizasyonu yapılarak, az bütçeli yüksek tıklama oranı ile sizinde reklamlarınız olsu. Google Adwords reklamları ile hızlı ve düzenli optimizasyon ile reklam verin. Düzgün optimizasyon takibi ile reklamlarınız daha uygun fiyatla daha çok kişiye ulaşabilir. Reklam optimizasyonunun amacı Adwords danışmanlığı ile yüksek maliyetli reklam vermekten kurtulun. Site içi optimizasyon ile düşük maliyetli reklamlar verin.

Google seo

Google seo reklam maliyetlerinizi düşürerek, doğal google arama sonuçlarında zirvede yerinizi alın. Arama motoru optimizasyonu yani google seo hizmetimizden hemen bilgi alın. Google seonun amacı Google Seo ile normal arama sonuçlarında ilk sıralarda yer alın. Site optimizasyonu ile sitenizin bilinirliğini artırıp yeni ziyaretçilere çekerek ürün tanıtım yapın.

Google Reklamları Nedir?

Google Reklamları küçük ve büyük ölçekli işletmelerin, ürün ve hizmetlerini Google’da ve Google ortak web sitelerinde tanıtabilmelerini sağlayan internet reklamcılığı ürünüdür. Asıl adı Google Adwords olan internet reklamcılığı ürünü daha çok Google Reklamları ile telafuz edilir. Bu nedenle biz de yazımızda Google Adwords ismi yerine Google Reklamları olarak telafuz edeceğiz.

Google Reklamları Nasıl Çalışır?

Öncelikle reklamlarınız oluşturulup işletmenizle alakalı anahtar kelimeler veya anahtar kelime öbekleri seçilir. Daha sonra reklamlarınız Google’da ve ortak web sitelerinde görünür. Kullanıcılar anahtar kelimelerinizden birini kullanarak Google’da arama yaptığında, reklamlarınız arama sonuçlarının yanında veya üzerinde görünür. Böylece zaten sunduğunuz ürün veya hizmetle ilgilenen bir kitleye reklam yapmış olursunuz. Potansiyel müşterilerinizi anında yakalarsınız. Kullanıcılar reklamınızı tıkladıktan sonra web sitenizi ziyaret eder, web sitenizde herhangi bir şey satın alabilir, sipariş verebilir veya sizinle ilgili daha fazla bilgi edinebilir.

Google Reklamları Nerede Görünür?

Google Reklamları Google arama sonuçları sayfasındaki arama sonuçlarının üzerinde ve sağ tarafında görünür. insanlar reklamınızı tıklar ve işletmenize bağlanır.

Firmanızı, şirketinizi ve ürünlerinizi tanıtabileceğiniz en etkili reklam yöntemi olan Google Reklamları özel bir sistem ile izlenir.

Ya Rakiplerim Reklamlarıma Sürekli Tıklarsa?

Arka arkaya yapılan tıklamalar Google algoritme sistemi ile sürekli kontrol edilir. Böylelikle hileli tıklamalar faturalandırılmaz. Google hileli tıklamaları engellemek için kendini sürekli güncellemektedir. Google hiç bir zaman “ne kadar kazansam kardır” mantığı ile yola çıkmaz. Google’un amacı reklamlara doğru orantılı tıklamalar alarak, firmalara müşteri kazandırmaktır.

Googleda Reklam Vermek

Google’da reklam vermek için bir web siteniz olması gereklidir. Çünkü Google reklamları tıklama yöntemi ile çalışmaktadır. Vereceğiniz reklama bir bağlantı linki eklenir. Hedeflediğiniz anahtar kelimeyi google arama motoruna giren ziyaretçiler reklamlarınız ile karşılaşır, reklamlarınıza tıklar, web sitenize bağlanır. Web sitenizdeki içerik ile reklamınız doğru orantılı ise müşterileriniz sizinle iletişime geçer.

Google Reklamlarının Avantajları

  • En etkili ve en ucuz reklam yöntemidir.
  • Ürünlerinizin satışını internet üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.
  • Günlük bütçenizi siz belirlersiniz.
  • Reklamlarınızı belirlediğiniz diller ve coğrafi bölgelerde yayınlanır.
  • Sadece reklamlarınız tıklama aldığınızda ödeme yaparsınız.
  • Reklamlarınız siz istediğiniz gün ve saatlerde yayınlanır.
  • Google reklamları sadece ürünlerinizi satmak istediğiniz müşterileri size ulaştırır.
  • Google reklamlarında, reklam gösterimlerinde kesinlikle hiçbir ücret ödemezsiniz.
  • Dünya’nın her yerinden müşterileriniz size ulaşabilir.

Google Reklamları Fiyatlandırma

Google Reklamları bir TBM (tıklama başına maliyet) ile hesaplanır. Reklamlarınız bir açık arttırma yöntemi ile gösterime girer. Bu gösterimde en fazla TBM rakamı ödeyen en üst sırada çıkar.

Google Reklamlarının anahtar kelimelere göre TBM oranları değişkenlik göstermektedir. Müşterilerinizin sizin sitenize ziyaret edebilmeleri için seçeceğiniz anahtar kelimeler çoğunlukla 0,10 TL – 2 TL arasında değişmektedir. Bazı anahtar kelimeler ise 2 TL’nin de üzerine çıkmaktadır. Bu rakam tamamen açık arttırma sistemindeki rekabete göre değişkenlik göstermektedir.

Bunları Biliyormusunuz?

Düşük Fiyatlara Yüksek Gösterimler: İnternette bir çok firma Google Reklam hizmeti vermektedir. Bu firmaların bir çoğu daha az fiyat ile daha fazla gösterim garantisi vermektedir. Ancak Google Reklamlarında daha az fiyat ile daha fazla gösterim çok büyük bir dez avantajdır. Çünkü reklamınız düşük TBM oranları ile daha fazla tıklanır ama anasayfanın en altında yayınlanır. Bu durumda siz google reklmlarından gelen müşterilerin gözünde reklam sıralamalarında üst sıralarda çıkan firmalardan daha küçük bir firma imajı verirsiniz.

Google Adwords Raporlarını İsteyin: Hangi firmadan Google Reklam Hizmeti alıyorsanız alın mutlaka adwords raporlarınızı isteyin. Bu sizin en tabii hakkınızdır. Bu raporlar ile reklamlarınızın gerçekten yayınlanıp yayınlanmadığını, hangi sıralamalarda görüntülendiğinizi, reklamınızın kaç defa gösterime girdiğini, kaç defa tıklama aldığınızı görebilirsiniz.

Bedava Adwords Reklamı: Eğer Google Reklamları için anlaşacağınız bir firma size “Sizden hiç bir ücret talep etmiyoruz, biz google ile beraber çalışıyoruz..” gibi sözlerle yaklaşırsa o firmadan direk uzak durun. Çünkü bu firma size baştan yalan söylemiş olur. Hiç bir firma ya da kişi bir ücret almadan bedava google reklamı vermez. Türkiye’de ortalama olarak %15 – %40 arası reklam ücreti alınır. Atomsistem Web Tasarım olarak reklam veren firmalardan %20 komisyon alıyoruz.

Ayrıca Google’un hiç bir firma ile özel anlaşması yoktur. Yani Google reklam yayını yapan hiç bir firmaya ücret ödemez.