Güven, Yetki ve Arama Sıralaması

HTML Kodu ve Arama Motoru Başarı Faktörleri
5 Eylül 2019
Arama motorlarında Link Oluşturma ve Sıralama
5 Eylül 2019
Tümünü İncele

Güven, Yetki ve Arama Sıralaması

Arama motorları bağlantılara veya sosyal hesaplara güvenmeye karar verebilirse web sitelerine güvenmeyi öğrenebilirler mi? Kesinlikle. Birçok SEO, site güveninin bir sitenin arama açısından başarılı ya da başarısız olacağında büyük rol oynadığına inanmaktadır.

Ta: Yetki

Siteniz bir otorite midir? Alanında, alanında, işinde veya başka bir şekilde yaygın olarak tanınan bir lider mi? Hedef bu.

Hiç kimse arama motorlarının otoriteyi nasıl hesapladığını tam olarak bilmiyor ve aslında, muhtemelen birden fazla “otorite” sinyali var. Sitenizin aldığı bağlantıların türü (çok sayıda kalite veya “mahalle” bağlantısı?) Veya sosyal referanslar (saygın hesaplardan?) Ve katılım ölçütleri (uzun tıklamalar?) Tümü site yönetiminde rol oynayabilir. Tabii ki, olumsuz duygular ve incelemeler, site yetkisine zarar verebilir.

Google, sayfaların yaptığı gibi, sitelerin çok fazla yetki sahibi olduğu fikrini küçümsemiştir. Bunun hakkında daha fazla bilgi için Google’ın web sayfalarının otoritesini nasıl ölçtüğünü görün  .

Te: Nişanlanma

Kaliteli bir site, kullanıcılarla anlamlı etkileşimler sağlamalıdır. Arama motorları bu etkileşimi ölçmeye çalışabilir – katılım – çeşitli şekillerde.

Örneğin, kullanıcılar sayfanızda ne kadar süre kalır? Onlar arama yaptı, girişinize tıkladılar, ancak hemen başka bir şey denemek için sonuçlara “geri döndüler” mi? Bu “pogosticking” davranışı arama motorları tarafından ölçülebilir ve içeriğinizin ilgi çekici olmadığının bir işareti olabilir.

Tersine, insanlar diğer sitelerdeki benzer içerikle ilgili olarak içeriğinizi gözden geçirmek için nispeten uzun bir süre gönderiyorlar mı? “Sitede geçirilen süre” metriği veya “uzun tıklama”, arama motorlarının içeriğin göreceli değerini ölçmek için ölçebileceği ve kullanabileceği başka bir etkileşim türüdür.

Yorumlar, paylaşımlar ve “beğenmeler” gibi sosyal hareketler, katılımın ölçülmesinin bir başka yolunu temsil ediyor. Bunları bu kılavuzun Sosyal bölümünde daha ayrıntılı olarak ele alacağız.

Arama motorları tipik olarak, katılım ölçütlerinin kullanımı hakkında oldukça fazla bilgi sahibidir, bu ölçütlerin özellikleri çok daha düşüktür. Ancak, katılımın ölçülüp arama sonuçlarını bilgilendirmek için kullanıldığını düşünüyoruz.

Katılım hakkında daha fazla bilgi aşağıdaki kategoride mevcuttur:

  • SEO: Nişan

Th: Tarihçe

Arama motorları web sitenizi sürekli olarak ziyaret ettiğinden, “normal” olanı veya zaman içinde nasıl davrandığınızı anlayabilirler.

Birdenbire arama motorlarının örtülü olarak “kötü mahalleler” dediği şeye bağlanıyor musunuz? Genelde ele almadığınız bir konu hakkında içerik yayınlıyor musunuz? Bu tür şeyler alarm zillerini artırabilir.

Sonra tekrar, siteler tıpkı insanların yaptığı gibi ve sıklıkla daha iyisi için değişir. Değişiklikler tecrit edilmedi. Endişe verici bir şey olup olmadığını belirlemek için diğer faktörler de değerlendirilir.

Benzer şekilde, kuralları ihlal eden ve birden fazla ceza alan geçmişi olan bir site, arama öncülüğüne geri dönmeyi daha zor bulabilir.

Sonunda, iyi bir genel sicil size yardımcı olabilir. Daha eski, daha köklü bir site, arama başarısıyla birlikte yoluna devam edebileceğini düşünürken, yeni bir sitenin saygınlık kazanması için “aidatlarını ödemesi” gerekebilir.

Ayrıca, özellikle etki alanı kayıt sorunlarına bakan makaleleri de okuyabilirsiniz:

  • SEO: Alanlar ve URL’ler