İhlaller ve arama motoru spam cezaları

Sosyal medya ve arama sonuçlarında sıralama
5 Eylül 2019
SEO Nedir?
7 Eylül 2019
Tümünü İncele

İhlaller ve arama motoru spam cezaları

Şimdiye kadar SEO Başarı Faktörlerinin Periyodik Tablosunu oluşturan olumlu sinyalleri tartıştık . Ancak kaçınılması gereken bazı olumsuz faktörler de var.

Güvence kelimesi: Bir arama motorunu spam gönderdiğine inanan çok az kişi aslında bunu yaptı. İstenmeyen bir şekilde spam yapmak ve arama motorlarının, birinin sert bir ceza almayı hak edip etmediğine karar vermeden önce çeşitli sinyallere bakması zor.

Bu, hadi yapmamak şeyler hakkında konuşalım!

Vt: ‘İnce’ veya ‘sığ’ içerik

Kötü arama sonuçlarıyla ilgili şikayetlerin bir tamburuna yanıt veren Google, Şubat ayındaki “Panda” güncellemesini yayınladı. Panda, “ince” veya “sığ” içerik olarak tanımlanmış olanı veya özünde eksik olan içeriği hedefliyor.

Bu etki alanı düzeyinde ceza, baskın miktarda so-içeriğe sahip siteleri hedef alır ve temelde açık spam tekniklerini işleme biçimine benzer şekilde davranır.

Bugün, artık içeriğin basitçe alakalı olup olmadığı değil, aynı zamanda kullanıcı için değerli olup olmadığı bir sorudur.

Bununla ilgili daha fazla bilgi edinmek için aşağıdaki kategorideki makalelerimize bakın:

 • Google: Panda Güncellemesi

Vc: Gizleme

Sofistike saklanmadan bahsedelim. Sitenizi, arama motorlarının insanlardan tamamen farklı bir sürümüyle göstermesi için donatmaya ne dersiniz?

Buna gizleme denir . Arama motorları gerçekten hoşuma gitmiyor. Yapabileceğin en kötü şeylerden biri. Heck,  Google bile gizleme için kendini yasakladı . Ciddi anlamda.

Çoğu insan bir arama motorunu yanlışlıkla spam yapmaktan kaçınıyor olsa da, gizleme söz konusu olduğunda bunun tersi geçerlidir. Bu yüzden yakalanırsan çok ağır bir ceza var. Bu bir yem-ve-anahtar ve arama sonuçlarını yönlendirmek için kasıtlı bir girişim olarak görülüyor.

 • SEO: Gizleme ve Giriş Sayfaları

Vs: Anahtar kelime doldurma

Kitaplardaki en eski spam taktiklerinden biri, ancak hala kullanılıyor ve arama motorları hala hoşuna gitmiyor. Arama motorları, sayfalarınızda bulunmasını istediğiniz kelimeleri kullandığınızı söylüyor. Tamam, onlara bu kelimeleri tekrar tekrar vereceğim! 100 kere. Üst üste? Bu sizin için işe yarıyor mu Google?

Aslında, hayır, değil. Bu “anahtar kelime doldurma” ve sizi cezalandırır.

Ne sıklıkta çok sık? Burada doğru bir cevap yok, ancak bu cezanın tekmelemesine neden olmak için gerçekten aşırı noktalara gitmeniz gerekecek. Bu, daha iyi bilmeyen ve birçok kez bir kelime yapıştırmaya karar verebilecek olan SEO olmayanların başına gelebilir. genellikle bir web sayfasının altında bir satır.

Vh: Gizli metin

Anahtar kelimeleri yazmaya karar verdiğinizde, bir sonraki düşünceniz muhtemelen “Neden hiçbir insanın görmek istemediği bu metni gizlemiyorum?” Metni beyaz yapabilir, bu nedenle sayfanın arka planı ile harmanlanır. Bunu yaparken, bir arama motorunu spam göndermiş olacaksınız.

Arama motorları gizli hiçbir şeyi sevmez. Bir kullanıcının gördüğü her şeyi görmek isterler. Yapmayın metni gizlemek , stiller, yazı, görüntü kullanılarak olsun: none kadar tipik bir kullanıcı göremiyorum dışındaki herhangi bir yöntemle.

Vd: Korsanlık / DMCA indirimleri

“Korsan” güncellemesi, telif hakkı yasasını ihlal eden siteleri hedef aldı. Amerika Kayıt Endüstrisi Birliği (RIAA), Hollywood güç santralleri ve hükümetlerinin baskısı altında Google, çok sayıda Dijital Binyıl Telif Hakkı Yasası (DMCA) “devralma” talebini alan siteleri cezalandırmaya başladı.

Çoğu sitenin bu sorunlarla ilgilenmesi pek olası değildir, ancak Google Arama Konsolu hesabınızda görünen herhangi bir DMCA yayınlanma bildirimi ile ilgilenmelisiniz.

Aşağıdaki kategorilerde Korsan güncelleme ve korsanlık hakkında daha fazla bilgi edinin:

 • Google: Korsan Güncellemesi
 • Yasal: Telif Hakkı

Va: Reklamlar / En İyi Ağır Düzen

Hiç bir siteye katıldınız ve çok az sayıda reklamın içinde gerçek içeriği bulmakta zorlandınız mı? Biftek nerede!

Sayfa Düzeni algoritmasının ele almak istediği şey buydu . Genelde En Ağır olarak adlandırılan, bu ceza, içerikten önce bir reklam fazlalığı koyarak kullanıcı deneyimini bozan siteler için ayrılmıştır. Dolayısıyla, kullanıcılarınızın içeriği aramasını sağlayın.

Aşağıdaki sayfadan Sayfa Düzeni algoritması hakkında daha fazla bilgi edinin:

 • Google: En İyi Ağır Güncelleme

İzinsiz girilen geçiş reklamları aynı zamanda Google’ın karşı uyardığı ve işlem gerçekleştirdiği bir konudur:

 • Google’ın Uygulama Arası Eyaletler Arası Reklam Cezası Artık Yayında
 • Google, mobil müdahaleci geçiş reklamları cezasını uygulamaya koyduğunu onayladı

Vp: Ücretli bağlantılar

Google’ın kendisini yasaklamasından bahsederken, o bölümün bağlantı satın aldığı tespit edildiğinde Google Japonya’yı da yasakladı. 11 ay için .

2011’de JC Penney’in cezalandırılmasından daha uzun ( üç ay ). Ancak JC Penney, devasa bir New York Times makalesinde, ücretli bağlantı satın alımının sıçramasından sonra başka bir ceza aldı. Bu yüzden birkaç büyük çevrimiçi çiçekçi yaptı. Ve Walls  , bir Wall Street Journal makalesiyle dövüldü .

Google’ın, bağlantı alıp satanlara karşı bu kadar agresif davranması gerekip gerekmediği tartışması yıllarca sürdü. Sonuç olarak, Google’da sıralama yapmak için Google’ın kurallarına uymak zorundasınız – ve kurallar arama motoru sıralama kredisinden geçecek şekilde hiçbir bağlantı alıp satmadığını söylüyor.

Google’ın kurallarını görmezden gelmeyi seçerseniz, yakalanırsa biraz merhamete hazır olun. Ve size ücretli linklerinin saptanamadığını söyleyen programlara inanmayın. Özellikle de, çoğu soğuk çağrı yapanların salaklar tarafından yönetildiği durumlarda değiller  .

Bing’e gelince, resmi olarak, ücretli bağlantılar için cezalandırılmıyor, ancak pratikten kaçıyor.

Aşağıdaki kategori ücretli bağlantılar hakkında daha fazla bilgi içeren gönderilere sahiptir:

 • Link Oluşturma: Ücretli Linkler

Vl: Spam spamı bağla

Tamamen optimize edilmiş çapa metni olan (“louis vuitton handbags 2013” ​​gibi) forumlarda ve bloglarda, otomatik yazılımın yardımıyla dolaşmak ve bunları bırakmak istiyor musunuz?

İğrençsin.

Ayrıca ne yazık ki olsa, bırakın spam nefret tüm insanlar arkasına, SEO yapmıyoruz  izlenimini SEO işte budur. Yani SEO’lar sizden de nefret ediyor – bir tutkuyla.

Devam ederseniz, bağlantıların çoğu size düşündükleri krediyi vermez. Bunun da ötesinde, kendinizi bir cezanın keskin ucunda bulabilirsiniz.

Bu ceza, tablonun bu sürümünde Google’ın link spam’i nötrleştirme ve cezalandırma çabalarına ve özellikle “Penguin” güncellemesinin başlatılmasına yönelik çabalarına dayanarak daha fazla ağırlık vermiştir.

Karanlık tarafa bakarken yakalandıysanız ya da bir gece-SEO “SEO” şirketi sitenizi sıcak suya soktuysa, hem Google hem de Bing’deki bu bağlantıları reddetme ve temiz bir başlangıç ​​umuduyla reddedebilirsiniz.

Daha fazla bilgi ve itfa

Spam hakkında daha fazla bilgi edinmek için şu kategoriye göz atabilirsiniz: Kefaret istiyorsanız, cezaların nasıl uygulandığı veya kaldırıldığı ve tekrar ekleme isteğinde bulunma konusunda Google’ın rehberliği:

 • SEO: Spam
 • Google: Cezalar
 • Google: Bağlantı Disavow
 • Google: Penguen Güncellemesi
 • Bing yeniden ekleme isteği formu .

Periyodik tablonun referans kopyasını alın

Tebrikler! Bu rehberden baştan beri okuduysanız işiniz bitmiştir! Ayrıca senin için bir ödülümüz var.

İndirme sayfasına devam edin; baskı, çerçeve oluşturma veya gelecekteki referanslar için uygun olan SEO Başarı Faktörleri Periyodik Tablosunun PDF versiyonunu alabilirsiniz. Sitenize yerleştirebileceğiniz görüntüleri de bulacaksınız.

SEO çalışmalarınızda başarılar!