Kurumsal SEO nedir

Kurumsal SEO Danışmanlığı
23 Nisan 2014
Profesyonel SEO Danışmanlığı
23 Nisan 2014
Tümünü İncele

Kurumsal SEO nedir

Kurumsal Arama Motoru Optimizasyonu çalışması şirketlere yönelik olarak yapılan çalışma (Arama Motoru Optimizasyonu) çalışmasıdır. Kurumsal Arama Motoru Optimizasyonu çalışmasında istenildiği düzeyde başarıya ulaşılabilmesi ve geri dönüş sağlanabilmesi için detaylı raporlamanın yapılması ve çalışmaların ekip çalışması şeklinde yürütülmesi gerekmektedir.

Burada kurumsallık kavramını düşünürsek bir kuruma özel yapılan Seo çalışmasına kurumsal deniyor diye düşünülebilir. Doğal olarak kuruma yani firmaya özel yapılan Seo çalışmalarının tamamına da KURUMSAL SEO denir. İlk algı ve genel kullanım bu şekildedir. %80 olarak doğru tanımlama budur diyebilirim.

Bir firmaya yaptığınız çalışma ile bireye yaptığınız çalışma şekli aynı olmamalıdır. Firmanın kurumsallığını düşünerek çalışmalarında bu gömleğe uygun şekilde yapılması gerekir. Çöp sitelerden backlink alma kavramları bir firma için doğru olmayacaktır tabi ki. Burada da firmanın büyüklüğü öne çıkıyor. Basit bir mobilya firmasının backlinkleri çok dikkat edilmez ama İstikbal firmasının yatak odası takımları ile aldığı saçma backlinkler çok dikkat çekebilir. Bu da ne kadar kurumsal o kadar özen sloganını sektöre servis etmektedir.