Olumsuz SEO ile Nasıl Mücadele Edilir

Web Sitenizi Negatif SEO’dan Nasıl Korursunuz?
5 Eylül 2019
Anlık Web Sitesi Trafiği: Web Sitenize Trafiği Artırmanın 9 Kanıtlı Yolu
5 Eylül 2019
Tümünü İncele

Olumsuz SEO ile Nasıl Mücadele Edilir

Birinin şirketinize karşı negatif bir SEO kampanyası başlattığını fark ederseniz, işte yapabilecekleriniz:

1. Kaldırmanız gereken Geri Bağlantıları içeren bir Liste oluşturun.

Web sitenize yakın zamanda oluşturulmuş bağlantıları kontrol edin ve kötü olanları seçin, böylece bunları kaldırmayı deneyebilirsiniz. Kötü bağlantılarınıza etiket ekleyin. Bunları manuel olarak kontrol edin ve hangilerinin sıralamalarınıza zarar verdiğine karar verin ve bunları kaldırmaya çalışın.

Bu listeyi, spam gibi görünüyorlarsa, farkında olmadığınız yeni geri bağlantılarla e-posta uyarıları alır almaz oluşturun.

2. Kötü Bağlantıları Kaldırma

Kaldırmanız gereken geri bağlantıları tanımladıktan sonra, web sitesinin web yöneticisiyle iletişime geçin ve bağlantınızın kaldırılmasını isteyin. Bir iletişim sayfası bulamazsanız, bir e-posta adresi bulmak için Whois.com/whois adresini kullanın.

İletişim kurmaya çalıştığınız web sitesinin kök alanını ekleyin ve “Kayıtlı e-posta” arayın.

Bağlantınız kaldırılmazsa ve bir yanıt alamazsanız, web sitesini barındıran şirketle bağlantı kurabilir ve spam bağlantılarını kaldırmalarını isteyebilirsiniz. Çoğu hosting şirketi size yardım eder ve bağlantıları kaldırır.

WhoIsHostingThis.com adresindeki web sitesini kimin barındırdığını kontrol edin .

3. Bir Disavow Listesi Oluştur

Manuel bir ceza aldıysanız Google Disavow Aracı’nı kullanabilirsiniz. Bu nedenle, yukarıdaki yöntemlerden hiçbiri işe yaramazsa, daha sonra Google Web Yöneticisi Araçları’na gönderebileceğiniz bir isteksizlik listesi oluşturun.

MonitorBacklinks.com hesabınızda bu listeyi kolayca oluşturabilirsiniz:

Sonuç

Web sitesi güvenliği ve arama motoru gösterimleri başarılı olmak isteyen web siteleri için son derece önemlidir. Bu, olumsuz SEO’ları önlemek için yapabileceğiniz şeylerin bir özetidir:

  • Google Web Yöneticisi Araçları’ndan e-posta uyarıları oluşturun .
  • MonitorBacklinks.com gibi araçlarla, geri bağlantı profilinizi takip edin ve yeni bağlantılar olduğunda e-posta uyarıları alın .
  • Web sitenizi kötü amaçlı yazılımlardan ve bilgisayar korsanlarından koruyun. WordPress için Google Authenticator eklentisini kullanın .
  • Copyscape.com ile yinelenen içerik olup olmadığını kontrol edin .
  • Mention.net ile sosyal medyada ve web sitelerinde şirket adınızdan bahsedin .
  • Pingdom.com ile web sitesinin çalışma süresini izleyin .
  • Yanlışlıkla web sitenize karşı negatif SEO kullanmayın.
  • Düşman etme.

Negatif SEO’yu önlemek için başka hangi yöntemleri kullanıyorsunuz? Bu tür saldırılar yaşadınız mı? Başka hangi araçları kullanıyorsunuz?