seo ne demek

Plus hesabımız
10 Mart 2014
seo nedir
23 Nisan 2014
Tümünü İncele

seo ne demek

SEO , ” search engine optimization ” Türkçesi ise, ” arama motoru optimizasyonu ” Yahoo!, Google v.b arama motorlarında bir web sitesinin sonuç sıralamasında yükselmesini sağlamaktadır. Günümüzde internet sitelerinin bir çoğu SEO standartlarına uygun olarak tasarlanmaktadır.

Bir web sitesi SEO konusunda ne kadar başarılıysa o kadar ziyaretçi kazanabilir. Ziyaretçiler özellikle e ticaret alanında oldukça önem arz etmektedir. Her ziyaretçi potansiyel müşteridir. Bu durum SEO’nun ne kadar önemli olduğunu bizlere göstermektedir.

Seo bir nevi doğal bir popülarite sağlama sanatıdır. Bu popülariteyi en doğal yollarla sağlayan uzmanlar ise en iyi seo uzmanları sayılırlar.

Popülarite kelimesini web dünyası için meşhur olmak kelimesiyle ifade edebiliriz. Google da üst sıralarda listelenmek en iyi reklam türüdür. Ancak üst sıralarda listelenmek aslında reklam yapmakla mümkün olmaktadır. Kısaca sitenizi popüler hale getirmek için yaptığınız tüm tanıtım ve reklamların sonucu olarak siteniz üst sıralara yükselmektedir.