Sosyal medya ve arama sonuçlarında sıralama

Kişiselleştirme ve arama motoru sıralamaları
5 Eylül 2019
İhlaller ve arama motoru spam cezaları
5 Eylül 2019
Tümünü İncele

Sosyal medya ve arama sonuçlarında sıralama

Bağlantıları sayfa dışı bir sıralama faktörü olarak kullanmak, arama motorları için ileri doğru büyük bir atılımdı. Ancak zamanla, çeşitli nedenlerle, bağlantılar değerlerinin bir kısmını kaybetti. Bazı siteler bağlantı kurma konusunda cimridir. Diğerleri spam ile mücadeleye yardımcı olacak bağlantıları engeller. Ve bağlantılar daha az güvenilir hale getirilerek satın alınır ve satılır.

Sosyal medyaya girin. Bağlantılar insanların siteler için lehte oy kullanmasının bir yolu olsaydı, sosyal medya paylaşımı oy kullanma davranışının devam etmesinin bir yolunu temsil ediyordu . Sosyal sinyaller, arama motorlarının sosyal etkileşim ve davranışlarımızı nasıl kaldıracağımızı belirlediği gibi potansiyel sıralama faktörleri olarak ortaya çıkıyor.

Kayıt için Google, sürekli olarak Facebook ve Twitter’ın ana sosyal ağlarını sayfa sıralaması için kullanmadığını söyledi. Bununla birlikte, birçok SEO arasındaki geleneksel bilgelik – ve kendi görüşümüze göre – sosyal dolaylı bir faktör olarak önemlidir.

[reklam2]

Sosyal olarak paylaşılan içerik, sırayla, doğrudan sıralama faktörleri olan bağlantılar alabilir veya katılım kazanabilir. Sonuç olarak, sosyal medyaya dikkat etmek SEO başarısı için önemlidir.

Sr: Sosyal itibar

Arama motorlarının tüm bağlantıları eşit olarak saymaması gibi, tüm sosyal hesapları da aynı şekilde görmezler. Bu mantıklı, çünkü herhangi biri bir sosyal ağda yeni bir hesap oluşturabilir. Birinin sahte buzz üretmek için 100 farklı hesap oluşturmasını engelleyen nedir?

Hiçbir şey, gerçekten, bunun gibi sahte hesapların bulunması çoğu zaman fark edilemez. Ağlarında sadece bir avuç “kaliteli” arkadaş olabilir ve çok azı paylaştığı materyalleri geçebilir.

İdeal olarak, iyi bir üne sahip sosyal hesaplardan referanslar elde etmek istersiniz. İyi tanınan kendi sosyal varlığınıza sahip olmak önemlidir. Dolayısıyla, ilgili sosyal platformlara, web sitenizle veya çevrimdışı bir ortamda müşterilerinizle olduğu gibi gerçek, otantik bir şekilde katılın.

Ss: Sosyal paylaşımlar

Bağlantılara benzer şekilde, kaliteli sosyal paylaşımlar elde etmek idealdir, ancak sosyal ağlarda geniş çapta paylaşılmaya devam edilmesi hala yararlıdır. Sitenizi veya markanızı daha fazla kişi gördüğünde iyi şeyler olur.

Yine, sosyal paylaşım sitelerine katılım çok önemlidir. Twitter hesabınız, bir Facebook hayran sayfanız veya kaçırdığınız bir Google+ sayfanız yoksa. İçeriğinizi, sitenizi ve markanızı yaymanıza yardımcı olacak bir ağ oluşturmuyorsunuz.

Sosyal medya ve arama sonuçları hakkında daha fazla bilgi için, aşağıdaki kategorilere bakın:

  • Bing: Sosyal Arama
  • Google: Sosyal Arama
  • Arama Motorları: Sosyal Arama Motorları
  • Facebook
  • Twitter
  • pinterest